Bakır Çubuk Nasıl Yapılır? – Define Arama Çubuğu

reklam

Bakır boru veya tel kullanılarak 2 farklı şekilde define arama çubuğu yapılabilir. Birinci yöntem tek kişi ile kullanabileceğiniz çubuk yapımı. İkinci yöntem çift kişiyle kullanılan çubuk yapımı. Bu yazımda 2 yöntemi de anlatacağım. Yazının sonuna çubuk yapımı için video da ekleyeceğim.

Daha önceki yazılarımda söylemiştim. Alan tarama cihazı diye birşey yoktur. Bu iş çubuklarla veya ağaç dalı ile bile yapılabilir. Yeter ki radyestezi alanında yeteneğiniz ve tecrübeniz olsun. Burada anlattığım yöntemlerle bakır çubukları hazırlarsanız sonuç alabilirsiniz. Eğer sonuç alamazsanız da paranızı alan taramacılara kaptırmayın. Çünkü kendi yaptığınız çubuklarla, onların yaptıkları arasında hiçbir fark yoktur.

Define Arama Çubuğu ve Radyestezi

Define Arama Çubuğu ve Radyestezi

İçine 6 farklı element koyduk, dua yazdık koyduk, civa koyduk, hocaya okuttuk, titanyum alaşım çubuk vs diye binlerce yalanla kandırmaya çalışırlar. Hepsi yalan arkadaşlar. Burada yazılan şekilde çubukları yapıp deneyin. Eğer bu işe çok merakınız var ise Radyestezi ilmini araştırın. Ama kimseye para kaptırmayın.

Tek Kişilik Bakır Çubuk Yapımı

Bunu 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. Eğer çubukların elinizde daha kolay hareket etmesini istiyorsanız bakır borunun içine yerleştirebilirsiniz. Benim tavsiyem bakır telleri L şeklinde kıvırıp doğrudan öyle kullanmanız. Burada önemli olan araç değil ilim. İşin ilmini bilirseniz ve yeteneğiniz de varsa ağaç dalı ile sonuca ulaşırsınız.

Gerekli malzemeler

 • 6 mm kalınlığında 50 cm uzunluğunda bakır tel (2 adet)
 • İç çapı 15 mm bakır boru 15 cm uzunluğunda (2 adet)
 • Rulman (2 adet)
 • Hızlı yapıştırıcı

Çubukların yapılışı

Eğer sadece tel ile kullanacaksanız bakır tellerin boyu 50 cm olmalı. Bakır boru veya rulmanla kullanacaksanız 35 cm olması yeterli. Bakır tellerin 5 cm’lik kısmını L şeklinde kıvırıyoruz. Telin 35 cm olması şart değil. Daha uzun da olabilir. Uzun olursa taşıması, kullanması zorlaşır.

Define arama çubuğu yapımı

Define arama çubuğu yapımı

L şeklindeki telleri rulmanın içine yerleştiriyoruz. Sıkı girecektir. Girmezse biraz zımpara yapabilirsiniz.

Son olarak bu rulmanlı L telleri bakır borunun içine, borunun ucuna gelecek şekilde yerleştiriyoruz ve hızlı yapıştırıcı ile sabitliyoruz.

Rulman bulamazsanız rulmansız da olur. Hatta L telleri boruya geçirmeden direkt eliniz de tutsanız da olur. Yeter ki radyestezi ilmini öğrenin. Sahtekarlara para kaptırmayın.

Define arama çubuğu yapımı 2

Define arama çubuğu yapımı 2

Çift Kişilik Bakır Çubuk Yapımı

Bu çubukları kullanabilmeniz için yanınızda bir kişinin daha olması lazım.

Gerekli olan malzemeler

 • 120 cm uzunluğunda bakır boru (10 mm çapında)
 • Testere
 • Mengene
 • Eğe
 • Çekiç

Önce bakır boruyu 30 cm uzunluğunda 4 eşit parçaya bölüyoruz. Sonra çubukların iki ucunu da 2 cm genişliğinde eziyoruz.

Define aramak için bakır çubuk yapımı

Define aramak için bakır çubuk yapımı

Dikkat: 2 çubuğu aynı yönde, diğer 2 çubuğu da arka taraflarına göre dik şekilde eziyoruz. Resimdeki gibi.

Define arama çubuğu yapımı 3

Define arama çubuğu yapımı

Sonra çubukların birbirine geçecek olan kısımlarını V şeklinde kesiyoruz. Kesilen yerleri eğeyle iyice düzeltiyoruz. Çubuklar hazır. İsteyen içine dua, civa, pil ne isterse koyabilir. Bana kalırsa gerek yok.

İsterseniz bakır yerine pirinç çubuk da kullanabilirsiniz.

Define aramak için çubuk yapımı

Define aramak için çubuk yapımı

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. TUĞTEKİN dedi ki:

  Hocam bu çubukları sanırım siz kullanıyorsunuz. Ne derece verim alıyorsunuz, sizce uğraşmaya değer mi? Bir de sorular nasıl soruluyor, yanıtları nasıl alınıyor? Bu ilmi öğrenmek için düzgün kaynak yok maalesef.

Yorum Yaz