En İyi Tek Para Dedektörleri – Tektekçi Dedektörleri

reklam

Tek para aramak yani tektekçilik yapmak keyifli bir hobidir. En büyük avantajı ekip gerektirmez. Doğayla baş başa kalırsınız. Temiz hava, bol oksijen ve sessizlik eşliğinde doğa yürüyüşü tadında bir hobidir.

Tektekçilik için ilk ve en önemli ekipman dedektördür. En iyi dedektör ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olandır. Dedektörü kullanmayı, tarihi yapıyı bilmezseniz ve sabırlı olmazsanız en iyi dedektörü de alsanız sonuç hüsran olur. İhtiyacınıza en uygun dedektörü bulmak için Dedektör Tavsiyeleri başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Tek para arayabileceğiniz dedektörler kendi aralarında ikiye ayrılır. VLF (valf) sistem dedektörler ve pulse (pals) sistem dedektörler.

VLF dedektörlerde çeşit oldukça fazla. Yüzlerce model var ve fiyatları uygun. Ancak pulse dedektörle tek para arayacaksanız pek fazla alternatifiniz yok. Pulse sistemler genel olarak büyük obje aramalarında kullanılır. Ground balance ve küçük metallere de duyarlı olarak tasarlanan pulse dedektörler için sadece 3 model var diyebilirim.

Pulse sistem cihazları ilk 3 sıraya yazıyorum. Fiyatları VLF sistemlere göre biraz yüksektir. Ama mineral, tuğla, taş gibi olumsuzluklardan etkilenmezler. Eğer aşırı mineralli topraklarda kullanmayacaksanız VLF dedektörler işinizi görecektir. Bütçeniz uygunsa pulsenin yanına VLF takviyesi en iyisi olacaktır.

Tektekçilik ve Tek Para Aramaları İçin En İyi Dedektörler

 1. Minelab GPX 5000 (PULSE)
 2. Pimax PMX Gold (PULSE)
 3. Minelab GPZ 7000 (En derin olmasına rağmen ayrımsız ve fiyatı çok yüksek olduğu için 3. sırada)
 4. Minelab Eqinox 600/800 (VLF – Multi-IQ)
 5. Minelab Vanquish Serisi (VLF – Multi-IQ)
 6. XP Deus (VLF)
 7. Nokta | Makro Impact (VLF)
 8. XP Gmaxx 2 (VLF)
 9. Garrett ACE Apex (VLF – Multi-FLEX) (Rakibi olan Vanquish serisine göre fiyatı yüksek)
 10. Nokta | Makro Simplex+ (VLF) (Rakiplerine göre fiyatı çok uygun)
 11. Minelab CTX 3030 (VLF) (VLF için fiyatı çok yüksek)
 12. Garrett AT Pro (VLF)
 13. Garrett Ace 400 (VLF)
 14. Farmet X2 V2 (VLF)
 15. Teknoloji Ekibi T1 (VLF)

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz