İkinci El Dedektörlerin Sayısı Artıyor

reklam

Son zamanlarda ikinci el dedektörlerin sayısı iyice arttı. Sizin de dikkatinizi çekmiştir. 1 aylık sıfır ayarında dedektör, arazi yüzü görmemiş dedektör, sahibinden çok temiz dedektör vs. liste uzar gider. Peki bunun sebebi ne? İnsanlar neden yeni aldığı cihazı satılığa çıkarıyor? Bunun iki önemli nedeni var.

İkinci el dedektör sayısı artıyor

İkinci El Dedektör Sayısı Artıyor

Birinci neden araştırmadan, kulaktan dolma bilgilere inanıp yanlış dedektör almak. Falancada bir cihaz var yeraltının resmini çekiyor, şu marka dedektör tek parayı 80 cm’den alıyor, bir alan tarama var 500 metre alanı tarıyor. Sürekli duyduğumuz şeyler. Ama hiçbiri doğru değil. Bu süslü laflara inanıp dedektör alınmaz. Hele alan tarama hiç alınmaz. Sonra sonu hüsran olur. Yarı parasına elinden çıkarmaya çalışırsın.

İkinci neden ise sabırsızlık. Dedektörü alırken de kullanırken de sabırlı olmak gerekir. Almadan önce düzgünce araştırma yapılıp, dedektörler hakkında bilgi sahibi olunmalı. Hangi dedektörü alacağınız konusunda Dedektör Tavsiyeleri başlıklı yazımı okuyun. İhtiyacınız olan doğru cihazı alın. Sonra kullanmayı öğrenin. Doğru toprak ayarı yapmayı, cihazın hangi metale ne tepki verdiğini, derinliğini test edin. Bunların hepsi sabır ister. En pahalı, en lüks arabayı alsan, kullanmayı bilmedikten sonra ne işine yarar.

Bunların sonucunda hüsrana uğrayanların ilk yaptığı iş aldıkları cihazları satılığa çıkarmak. Sonra yine araştırmadan başkasından duyduğu cihazı alıp 3-5 ay sonra onu da satmak. Bunun sonu gelmez. Sonuç olarak her yerde 2. el dedektör ilanları görürüz.

Araştırıp, doğru cihazı aldıktan sonra kullanmayı öğrenip önümüze bakmamız gerekir. Bu yazılanlara dikkat etmezseniz bir hevesle başladığınız definecilik hayalleriniz hüsrana dönüşebilir. Sahibinden.com’da, letgo’da satılık dedektör ilanları kervanına bir yenisi daha eklenebilir.

Eğer kullanılmış dedektör almayı düşünüyorsanız İkinci El Dedektör Alacaklara Tavsiyeler başlıklı yazımı okumanızı öneririm.

 

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz