İnternetten İkinci El Dedektör Alınır mı?

reklam

Yeni bir dedektör almaya bütçesi yetmeyenler için ikinci el dedektörler bulunmaz bir nimet. Kullanılmış dedektörlerin internet ortamında satışa çıktığı birçok alan var. Bunların en bilinenleri sahibinden.com, Letgo ve Facebook dedektör grupları.

Bu alanlardaki 2. el dedektör ilanlarının çoğu sahibinden satılık ürünlerdir. Bir kısmı da dedektörcülerin satışa çıkardığı ürünlerdir. Eğer cihazı güvenilir ve eski bir esnaftan alacaksanız aşağıda yazdıklarımın pek önemi kalmayacaktır. 2 kuruş fazla vereyim ama kafam rahat olsun derseniz en iyi yol sağlam bir esnaftan alışveriş yapmak.

İkinci El Dedektörler

İkinci El Dedektörler

Ancak arada aracı olmadığı için, sahibinden satılık olan dedektörler genellikle daha uygun fiyatlı olur. Dedektör fiyatının uygun olması bizi cezbeden en önemli unsurdur. İşte dikkat etmemiz gereken olay burada başlıyor. Dolandırıcılar genellikle sahibinden.com sitesine piyasanın altında fiyatlarla dedektör ilanları koyarlar. Neden özellikle sahibinden.com’u tercih ederler? Çünkü bu sitede Türkiye’nin tüm şehirlerinden verilen ilanlar yayınlanır. Örneğin Van’da yaşayan biri Antalya’dan satışa çıkmış çok uygun fiyatlı bir dedektör ilanını görebilir.

Letgo bu konuda biraz daha güvenlidir. Çünkü sadece yakın çevrenizdeki satılık ürünleri görürsünüz. Beğendiğiniz ve almak istediğiniz dedektör olursa gider denersiniz ve pazarlık yapıp alırsınız. Bu işlem en güvenli yol olsa da dikkat etmeniz gereken noktalar var. İkinci El Dedektör Alacaklara Tavsiyeler başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

İnternetten kullanılmış dedektör ilanlarını görebileceğiniz diğer alan ise facebook grupları. Dedektör alım-satım, dedektör ilanları, dedektör pazarı gibi isimlerle birçok grup mevcut. Bu gruplarda alışveriş yaparken satıcı hakkında araştırma yapabilirsiniz. Arkadaşlarına, grup üyelerine sorabilirsiniz. Güvenilir midir, dürüst müdür gibi bilgileri sorgulamanız daha kolay olur.

Eğer dedektörlerden anlıyorsanız elden düşme dedektör almanızı tavsiye ederim. Anlamıyorsanız ve ilk defa dedektör kullanacaksanız sağlam bir dedektörcüden alışveriş yapın derim. Aman dikkatli olun. Ucuz dedektör alayım derken, dolandırıcılara para kaptırmayın.

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz