Minelab Geo Sense-Pi / 2021 Model Dedektör

reklam

Dünyaca ünlü dedektör üreticisi Minelab, 2020 temmuz ayında adeta atağa kalktı ve birçok ticari marka tescil ettirdi. Bunlardan birinin GPX 6000 olduğunu bir önceki yazımda duyurmuştum. Firmanın tescil ettirdiği bir diğer isim ise Geo Sense-Pi. Ürünün sınıfı ise Class 9 olarak belirtilmiş.

Avustralya’nın resmi marka tescil internet sitesi IP Australia‘da yer alan bilgilere göre başvuru tarihi 16 Temmuz 2020 olarak belirtilmiş. Sitede dosyanın inceleme beklediği ve 14 Ocak 2021 tarihinde kabul edileceği yazıyor. Bu durumda Minelab’ın yeni metal dedektörünü 2021’den önce piyasaya sürmesi beklenmemeli. Bilgilerin ekran görüntüsünü aşağıya ekliyorum;

minelab geosense-pi dedektör hakkında

Minelab Geosense-Pi Marka Tescil Belgesi

Minelab Geosense-Pi Nedir?

Şimdi Class 9’un ne olduğuna göz atalım. Aslında Sınıf 9 çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Bu yüzden Geo Sense-Pi ‘nin tam olarak ne olduğu hakkında kesin bir bilgi yok. Class 9’un açıklaması ise şu şekilde;

Class 9: Elektriksel olarak iletken malzemeler için dedektörler, yani metal dedektörleri, endüstriyel veya askeri amaçlı metal dedektörleri, tüketici ve eğlence amaçlı metal dedektörleri, altın madenciliği amaçlı metal dedektörleri, yazılımla birlikte kullanım için metal dedektörleri haritalama ve / veya küresel konumlandırma sistemi işlevlerine sahip metal dedektörleri; metal dedektörleri için elektromanyetik bobinler.

Yabancı forum sitelerinde dolaşan söylentilere göre Geo Sense-Pi yüksek ihtimalle pulse sistem çalışan bir metal dedektörü olacak. Buna artı olarak ismindeki Geo’dan dolayı GPS sisteminin de bulunacağı konuşuluyor. Bir diğer söylenti ise ürünün pulse sistem dedektörler için geliştirilmiş yeni bir arama başlığı olabileceği yönünde.

Sonuç

En doğru sonucu öğrenmek için beklemekten başka çaremiz yok gibi görünüyor. Ama şu bir gerçek. Minelab firması 2021 yılı için büyük hazırlıklar yapıyor. Yeni ürünleri ve teknolojileri ile çok konuşulacağa benziyor.

 

 

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz