Minelab GPX 6000 – Minelab’ın En Yeni Dedektörü

reklam

GPX 6000 ile ilgili son haberlere gitmek için tıklayın.

Dünyanın en büyük metal dedektörü üreticilerinden biri olan Minelab, GPX serisinin devamı olan GPX 6000 modelini duyurdu. Avusturalyalı üretici GPX 6000 modelini geçtiğimiz temmuz ayında tescil ettirmişti. Aslında modelin, bu yılın son çeyreğinde piyasaya sunulması planlanıyordu. Ancak dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeni ile 2021 yılına sarkabileceği düşünülüyor.

Çoğumuzun bildiği üzere Minelab GPX serisi, dedektörlerin zirve noktası diyebiliriz. Zaten 2006 yılından beri en popüler cihazlar arasında olması bunun kanıtı. Ancak GPZ 7000 ve GPX 5000 arasında yer alacak olan bu yeni modelin hangi sınıfa daha yakın olacağı merak konusu.

GPX 6000’nin Özellikleri

GPX 5000’in en büyük sorunlarından olan kablo-yelek karmaşası GPX 6000 ile çözülecek gibi görünüyor. Çünkü yeni cihazısın bataryasının dahili ve çıkarılabilir olacağı söyleniyor.

Diğer bir yenilik ise kablosuz kulaklık. Eski cihazların yanında verilen KOSS markalı kulaklıklar ne kadar kullanışlı olsa da kablo karmaşasına neden oluyordu.

Minelab, şaftın yeniden tasarlanacağını ve yeni modelin daha dengeli ve daha kullanıcı dostu olacağını vaat ediyor. Cihazların ağırlığı ve günlük 8-10 saate varan kullanım süresi düşünüldüğünde çok mantıklı bir karar.

Önceki cihazlarla uyumlu olan başlıklar, GPX 6000 ile de uyumlu olacak. Bu demek oluyor ki yeni modelde kablosuz başlık teknolojisine geçiş yapılmamış.

GPX 6000’in fiyatı hakkında hiçbir kesin bilgi yok. Ancak tahminlere göre 40.000 TL’nin üzerinde olacağı söyleniyor.

Minelab firması, cihazın teknik detayları ile ilgili bilgileri sır gibi saklıyor. O yüzden şimdilik elimizdeki bilgiler sınırlı. İlerleyen günlerde firmadan detaylı açıklama gelmesini bekleyeceğiz.

Sonuç olarak, özellikle altın aramak için geliştirilen GPX serisi cihazların derinlik ve stabilite başarısını biliyoruz. Ancak cihaz ne kadar iyi olursa olsun, bu fiyat aralığı, kısıtlı imkanlarla altın ve define arayan kullanıcıları hayli zorlayacak gibi görünüyor.

 

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özkanmahmur dedi ki:

    Bu fiyata alabilecek olan kaç defineci var türkiyede.yurdışında satılır o ayrı.türkiyede çok zor

  2. Ibrahim dedi ki:

    Turkiyede alamaz kimse çok pahalı. çıkış fiyatı olarak uygun fiyata verilirse çoğu kişi faydalanabilir. Ben gpx 4500 alacaktim üretimi yokmuş gelmiyormuş.

  3. Hüseyin dedi ki:

    Arabada dedektörü taşıyamaz hale geldik .bu sorunlara bir çözüm bulsa büyüklerimiz .kanunlar yeniden düzenlense .

Yorum Yaz