PMX GOLD Dedektör Yorumları ve İnceleme

reklam

Bu yazımda Pimax Dedektör tarafından üretilen, PMX GOLD model pulse sistem altın ve define dedektörü hakkında yorumlarımı paylaşacağım.

Öncelikle cihazı bizzat kullanıp, bir takım testlerden geçirdiğimi belirtmek isterim. Bunların sonucunda cihazın söylendiği performansı verdiğine bizzat şahit oldum. Önce teknik olarak incelemeye başlayalım.

PMX GOLD Dedektör’ün Teknik Özellikleri

  • Cihaz Pulse (pals) sistem teknolojisini kullanıyor. Yani derin arama yapmak tasarlanmış. Pimax firması bunu bir adım öne taşıyarak Geliştirilmiş Pulse Sistem teknolojisini kullandığını belirtiyor.
  • Geliştirilmiş pulse sistem ile cihaza toprak balansı(ground balance) ve yüksek doğrulukta metal ayrımı gibi özellikler kazandırılmış.
  • Cihazın altın ve kıymetli metallere duyarlılığı daha fazla.
  • Cihazda bulunan 4+1 katmanlı parazit filtresi, parazitsiz ve kararlı çalışma sağlıyor.
  • En büyük özelliklerden biri Otomatik zamanlama seçimi. Cihazı Minelab GPX serilerinden ayıran en büyük özellik. 
  • PMX GOLD, Minelab ve Coiltek gibi firmaların bobinleri ile çalışabiliyor. Bu büyük bir avantaj. Aşağıda bahsedeceğim.
  • Uçurtma başlık gibi çok büyük bir artısı var.
  • Batarya ömrü gayet iyi ve kaliteli lityum iyon piller kullanılmış.

PMX GOLD Altın ve Define Dedektörü

PMX GOLD Dedektör Yorumum

Ben cihazı son derece başarılı buldum. Cihazı kullandığım süre boyunca parazit yada balans kayması gibi bir sorun yaşamadım. Otomatik toprak balansı görevini çok iyi yapıyor.

Özellikle Minelab GPX 4500, GPX 5000 gibi dünyada ün yapmış dedektörlerin muadili cihazların ülkemizde üretilmeye başlaması gurur verici. Tabii ki iki marka arasında artılar eksiler olacaktır. Ancak yarı yarıya olan fiyat farkını da göz önünde bulundurmak lazım.

Bugün Minelab GPX 5000 68.000 TL‘ye satılıyor. PMX GOLD Pro paket ise 34.000 TL. Tam yarı fiyatına. Artı olarak PMX GOLD’un uçurtma başlık gibi çok büyük bir avantajı var.

Metal ayrımına gelince eski teknoloji pulse dedektörler bu konuda sınıfta kalırdı. Günümüzde bu sorun aşılmaya başlandı. Yüzeysel atıklarda ayrım gayet iyi. Zaten önemli olan yüzeydeki çivi, tel, kapak gibi çöp metalleri ayırmak. Derinden gelen tüm sinyaller ayrıma bakılmaksızın değerlendirilmeli.

Uçurtma başlık çok büyük bir avantaj. Hem geniş alanları çok hızlı şekilde taramayı sağlıyor, hem de derinlik yaklaşık 2 kat artıyor. Sadece uçurtma başlık bile PMX GOLD’u tercih etme sebebi olabilir. Ekiple beraber çok beğenimizi kazandı.

3 farklı paket seçeneği sunulmuş. Ana ünite ve aksesuarlar aynı. Sadece başlıklar değişiyor. Kullanmayacağınız başlığa boşuna para vermenize gerek yok.

Cihazda kaliteli malzemeler kullanılmış. Gövdesi alüminyum ve karbon fiber. Plastik aksamlar kaliteli.

Sonuç

Sonuç olarak derin arama yapacağınız, pulse sistem bir altın ve define arama dedektörü arıyorsanız gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Özellikle Minelab GPX 5000, Lorenz Z1, Lorenz z2 alacak olanlar bir seçenek olarak PMX GOLD’u da kesinlikle değerlendirmeli. Yarı yarıya fiyat farkı az değil.

Firma sahibi Serdar bey Elektrik ve Elektronik mühendisi. Bu alanda tecrübesi çok fazla. Bunu cihazı kullanırken anlayabiliyorsunuz. Ülkemizde üretilen kaliteli ve teknolojisi yüksek ürünleri kesinlikle desteklemeliyiz. Bu insanlar destek görse çok daha iyisini yapabilecek, bizi bir üst lige taşıyabilecek kapasitesi olan insanlar.

Ayrıca Pimax Dedektör firması cihazlarını tüm dedektörlerle karşılaştırılabileceğini söylüyor. Yani istediğiniz cihazı götürüp, arazide karşılaştırma yapabilirsiniz.

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz