Uydudan Define Bulmak Mümkün mü?

reklam

Son zamanlarda uydudan define yeri tespit etmek moda oldu. Bu modaya kapılanların sayısı da az değil. Hala facebook gruplarında uydudan baktırdık 20 metrede oda var, 15 metrede tünel var, mezar var, 5 ton altın var diyen yüzlerce insan var.

Peki bu uydudan define bulma işini kim buldu? Tabi ki dolandırıcılar. Az çok bilgisayar işlerinden anlayan, google earth ve surfer programlarını açıp kapatmayı bilen dolandırıcıları başımıza bela etti bu yalanı. İşin kötü tarafı da neredeyse tüm define forumlarında, facebook gruplarında defalarca yazdık bu konuyu. İnanmayın dedik, böyle birşey yok dedik. Ama demek ki hala ulaşamadığımız yada bize inanmayıp dolandırıcılara inanan insanlar var.

uydudan define yeri tespiti

Uydudan define yeri tespiti

Arkadaşlar uydudan yeryüzünün fotoğrafları çekilir. Alıcı-vericilerle sinyal alışverişi yapılır. Meteoroloji tahminleri yapılır. Yeryüzündeki manyetik düzensizlikler tespit edilir. Ama define bulunmaz. Çünkü define kaç kilo, kaç ton olursa olsun, uydudan tespit edilebilecek kadar manyetik düzensizlik oluşturamaz.

Dolandırıcıların uydu görüntüsü diye size gösterdikleri kırmızılı yeşilli grafikler tamamen uydurmacadır. Eğer bilgisayardan programı çalıştırıp gerekli yerlere verileri girerseniz değişik değişik grafikler oluşturabilirsiniz. Bunun için uyduya bağlanmaya vs. gerek yok.

Surfer programına gelince bunun için özellikle ayrı bir başlık açacağım. Surfer Programı ile Define Bulmak bu konuyu da kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Bir de bu yalanın uydulu dedektör yada uydudan çalışan dedektör dedikleri farklı bir boyutu var. O konu hakkında bilgi almak için Uydulu Dedektör Nedir? başlıklı yazıyı okumanızı öneririm.

Size gelip uydudan yer bakıyorum, define buluyorum, tünel boşluk vs. buluyorum diyenlerden uzak durun. Para kaptırmayın. Bu sitede tüm gerçek teknolojileri kanıtlarıyla anlatıyoruz. Takip edin. Bilgi en büyük hazinedir.

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Hasoo dedi ki:

  Ağzına sağlık güzel abim ama dikkat et doğru söyleyeni heryerden kovuyorlar

 2. Papa 15. Lui dedi ki:

  Gazetede okumuştum mayınları bile uydudan tespit ediyorlar arama motorunda bulabilirsiniz.pavlovun incilini Vatikanami verdiler onda okumuştum uydu buluyor.

  1. Musa Tetik dedi ki:

   Hacettepe Teknokent’te Ar-Ge çalışmaları yürüten MS SPEKTRAL firması, toprak örüntülerindeki değişimleri ve yüzeye çıkmış kabloları belirleyerek mayın ve patlayıcı tespiti yapabilen “hiperspektral kamera” üretti.

Yorum Yaz