Uydulu Dedektör Nedir?

reklam

Defineciler arasında kulaktan kulağa yayılan konulardan biri de uydulu dedektörler. Son zamanlarda çok sık duymaya başladığım için bir bilgilendirme yapmak istedim.

uydulu dedektör nedir

Uydulu dedektör nedir?

Telefonlar, televizyonlar, navigasyon cihazları vs. gibi kablosuz iletişim sağlayan araçlar insanlara çok ilginç gelir. Bir sinyal uzaydaki uyduya gidiyor geri geliyor vs vs. Gerçekten çok tuhaf. Bu yüzden uydu demek bir nevi gelişmiş teknoloji demektir diyebiliriz.

Bunu fırsat bilen bazı düzenbazlar da uydulu dedektör adında bir cihaz uydurmuşlar. Sonra bu uydurma cihaz defineci kahvelerinde, forumlarda, facebook gruplarında yayıldıkça yayıldı. Artık neredeyse herkesin dilinde “Bir dedektör varmış, uydudan definenin yerini gösteriyormuş!” lafını duyar olduk.

Arkadaşlar uydulu dedektör yada uydudan çalışan dedektör diye birşey yok. Şuan ki teknoloji ile olması da imkansız. Günümüz teknolojisi ile uydudan toprak altının görülmesi mümkün değil. Uydu görüntülerinde sadece yüzey fotoğrafları bulunur. Dağı, taşı, kayayı, dereyi görebiliriz ama altında ne olduğunu göremeyiz.

Definecilik işi emek ister. Sabır ister. Elinde uydudan, uzaktan vs. tarama yapabilen cihazı olan biri, bize bu cihazı satar mı? Böyle küçük işlerle, küçük paralarla uğraşır mı? Gider eliyle koymuş gibi bütün defineleri toplar.

Uydudan define yeri bulunması hakkında da güzel bir yazı hazırladım. Okumak için Uydudan Define Bulmak Mümkün mü? başlıklı yazıya gidebilirsiniz.

Size uydulu dedektör satmaya çalışanlara veya uydudan define yeri baktığını söyleyenlere itimat etmeyin. Araştırın, bol bol okuyun. Dedektör teknolojilerini ve gerçek bilgileri paylaşmak için uğraşıyoruz. Dikkatlice okuyun. Define bulup zengin olacağım derken, elinizdeki paradan da olmayın.

 

 

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz