Uygun Fiyatlı Dedektörler – En Ucuz 6 Dedektör

reklam

Dolar fiyatlarındaki artışa bağlı olarak dedektör fiyatları da aldı başını gitti. Bütçesi kısıtlı olan defineciler veya tektekçiler ucuz dedektör arayışına girdi. Bu yazımda uygun fiyatlı dedektörlerin sıralamasını yapacağım.

Fisher F11

En Ucuz Dedektörler 1 - F11

En Ucuz Dedektörler 1 – F11

Listemizin ilk sırasında dünyanın en eski dedektör üreticilerinden olan Fisher firmasına ait olan F11 modeli yer alıyor. Uygun fiyatıyla en ucuz dedektör unvanını Fisher F11’e verebiliriz. Cihaz uygun fiyatına rağmen iyi bir performansa sahip.

Fiyat : 1500 TL

Minelab Go Find 22

En Ucuz Dedektörler 2 - Go Find 22

En Ucuz Dedektörler 2 – Go Find 22

Dünyaca ünlü dedektör üreticisi Minelab, amatörler ve yeni başlayanlar için Go Find serisi cihazları piyasaya sürdü. Cihazlar kompakt, hafif ve kolay kullanım özellikleri ile öne çıkıyor. Ancak daha çok sahil aramaları için uygun diyebilirim. Ayrıca bütçenize göre Go Find serisinin 11, 35, 44 ve 66 modellerini de tercih edebilirsiniz.

Fiyat : 1700 TL

Garrett Ace 150

En Ucuz Dedektörler 3 - Ace 150

En Ucuz Dedektörler 3 – Ace 150

ACE serisi, Garrett markasının gelişmiş ve düşük maliyetli metal dedektörleri olarak tanıttığı ürünlerdir. ACE 150 serinin en uygun fiyatlı dedektörü diyebiliriz. Kullanması ve taşıması kolaydır. Tektekçilik, sahil/plaj aramaları gibi yüzeydeki metalleri aramak için uygundur.

Fiyat : 1900 TL

Quest X5

En Ucuz Dedektörler 4 - Quest x5

En Ucuz Dedektörler 4 – Quest x5

Son yıllarda yıldızı parlayan Quest markasının en uygun fiyatlı modeli Quest X5. Model özellikle yeni başlayanlar için tasarlanmış. Kolay kullanım için hazır arama modları bulunuyor. Youtube’da pek çok karşılaştırma ve test videosu bulunuyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

Fiyat : 2050 TL

Nokta Makro Simplex+

En Ucuz Dedektörler 5 - Simplex

En Ucuz Dedektörler 5 – Simplex

Yerli dedektör markası Nokta Makro firmasının tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken modeli Simplex+. Cihazın fiyatı piyasa çıktığından beri 2 defa zamlandı. Bu zamlarla birlikte fiyat olarak rakiplerinin gerisinde kaldı. Ancak fiyat/performans olarak bakıldığında hala iyi durumda. Özellikle tamamen su geçirmez olması bu fiyat bandında rakipsiz kılıyor. Simplex hazır arama modları ve Türkçe menüsüyle kullanımı kolay bir dedektör.

Fiyat : 2390 TL

Minelab Vanquish 340

En Ucuz Dedektörler 6 - Vanquish 340

En Ucuz Dedektörler 6 – Vanquish 340

Minelab Dedektör, yeni çıkardığı Vanquish serisi cihazlar ile özellikle düşük bütçeli definecileri Minelab markası ile buluşturmayı hedefliyor. Vanquish 340 bu serinin ilk cihazı. Vanquish serisi Minelab’ın üst segment cihazlarında da kullandığı Multi-IQ (çoklu frekans) özelliği ile rakiplerinin önüne geçiyor. Firma Multi-IQ teknolojisini şu şekilde anlatıyor : “Bu teknoloji kullanıcısına aynı anda birden fazla dedektör ile arama yapmış gibi eşsiz bir arama olanağı sunar.” Ülkemizde Minelab Vanquish ve Nokta-Makro Simplex arasında ciddi bir rekabet olduğunu söyleyebilirim.

Fiyat : 2550 TL

Sonuç

Eğer tektekçilik yapmak, sahillerde kayıp eşya aramak gibi yüzeysel aramalar yapacaksanız yukarıda paylaştığım cihazlar işinizi görecektir. Ancak şunu unutmayın. Bu cihazların hepsi VLF sistem çalışır. VLF dedektörlerin en büyük eksiği mineralli topraklarda derinlik kaybetmeleridir. Yani bu cihazları alıp 2 metre 3 metre gibi derinlikler beklemeyin. Temiz toprak altında tek parada 30-40 cm, büyük objede en fazla 100-120 cm derinlikler alınabilir. Bunların üstü hayal olur.

VLF sistem dedektörler hakkında daha fazla bilgi almak için “VLF Sistem Dedektör Nedir?” başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

 

 

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz