Yeni XP DEUS 2 Dedektör Özellikleri ve Fiyatı

reklam

Fransız markası olan XP Dedektör, DEUS modelinin yeni bir versiyonunu duyurdu. DEUS 2 ismiyle piyasaya çıkan dedektörün fiyatı ve özelliklerini yazının devamında bulabilirsiniz.

XP DEUS 2 Dedektör Özellikleri

Yeni XP DEUS 2, vlf sistem dedektörler kategorisinde en üst sırada yerini alabilecek birçok yenilik barındırıyor. Gerçekten teknolojik olarak fazlaca özellikle donatılmış. Buna bağlı olarak fiyatı da bir hayli yüksek. İşte bazı önemli özellikleri;

  • VLF Sistem
  • Eş zamanlı çoklu frekans (Multi frekans)
  • Kablosuz arama başlığı
  • Kablosuz kulaklık
  • 20 metreye kadar su geçirmezlik

Bu özelliklerin içinde derinliği ve ayrımı etkileyen tek etken eş zamanlı çoklu frekans teknolojisi. Aşağıda bunun ne demek olduğundan bahsedeceğim.

Kablosuz bobin ve kablosuz kulaklık DEUS 1 modelinden aşina olduğumuz özellikler. Bunun dışında IP68 sertifikası yani toz ve su geçirmez oluşu çok iyi olmuş. Bu kadar para verilen bir cihazın yağmurda ıslanarak veya dereye, göle düşerek bozulmasına kimsenin gönlü elvermez.

Eş Zamanlı Çoklu Frekans (Multi Frekans) Özelliği Nedir?

Bu özellik, Minelab dedektörlerden duyduğumuz Multi-IQ teknolojisinin aynısı. XP firması buna FMS (Fast Multi Frequency) yani Türkçesi Hızlı Çoklu Frekans adını vermiş. DEUS 2 45-35-28-21-15-7-4 khz frekanslarında eş zamanlı olarak çalışabiliyor.

XP Deus 2 Çoklu Multi Frekans

XP Deus 2 Çoklu Multi Frekans

Ayrıca cihaz 4 khz ile 45 khz aralığında bulunan 49 frekanstan birini seçmenize de imkan sunuyor.

Çoklu frekans teknolojisinin define yada tek para ararken ne gibi avantajları olduğunu Eş Zamanlı Çoklu Frekans Nedir? başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

XP DEUS 2 Fiyatı

En çok merak edilen konuların başında DEUS 2’nin fiyatı geliyor. Cihaz avrupada üretildiği için Euro ile ülkemize giriyor.

Fiyat söylentileri ise 1600 ile 1700 Euro aralığında olduğu. Vergi ve nakliye ücretleri de eklendiğinde 20.000 TL ile 25.000 TL arasında bir fiyata satılacağını söyleyebiliriz. Tabii ki cihaz Türkiye’ye geldiğinde o an ki Euro kuruna bağlı olarak fiyat değişebilir.

Sonuç

Cihaz üst sınıf özellikleri barındırsa da teknolojik alt yapısı VLF Sistem. VLF sistem dedektörler metal ayrım konusunda başarılı cihazlardır. Ancak derinlik konusunda aynı şeyi söyleyemeyiz. Fiyat olarak ülkemiz şartları için gerçekten çok yüksek. Hemen hemen aynı işi yapabilecek güzel yerli üretim cihazlar var. Benim tavsiyem bütçesi yeterli olmayanların bunları tercih etmesi.

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz