Yurtdışı Dedektör Markaları ve Bilgileri – İthal Dedektörler

reklam

Arkadaşlar bugün Türkiye’ye ithalat yoluyla getirilen ve satışı yapılan yurtdışı dedektör markalarından bahsedeceğim. Bu markalar, dünyadaki dedektör kullanıcıları tarafından kabul görmüş ve fabrikasyon üretim yapan markalar olacak. Bu bilgiler aklınızın bir köşesinde bulunsun. Dedektör alırken hangi ülkenin malı olduğu, firmanın geçmişi vb. bilgiler işinize yarayabilir.

Minelab Dedektör

Minelab firması, dünyanın en büyük dedektör üreticilerinden biridir. Avustralya‘da kurulmuştur. Firma 1985 yılında ilk ürününü Goldseekers 15000 adıyla piyasaya sürmüştür. Markayı, 2008 yılında yine bir Avustralya firması olan Codan Limited satın almıştır. Minelab özellikle 1995 yılında piyasaya sürdüğü SD serisi ile büyük başarı elde etmiştir. Ardından 2000 yılında GP serisi ve 2006 yılında GPX serisi cihazları üretmeye başlamıştır. Özellikle GPX serisi cihazlar piyasa çıktığı günden bugüne yaklaşık 15 yıldır sektörün en iyisi olmayı başarmıştır. Daha detaylı bilgi için Minelab Dedektör Firması Hakkında Bilgiler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Lorenz Dedektör

Lorenz, Almanya kökenli bir pulse dedektör üreticisi. Kuruluş tarihi ve sahibi ile ilgili pek bir bilgi yok. Lorenz markası ülkemizde Deepmax X serileri ile tanındı. Daha sonra Deepmax Z serisi piyasaya sürüldü. Z serinin ilk modeli Z1 oldu. Yüksek fiyatlı ve kullanımı zor olmasına rağmen ülkemizde tutulan cihazlardan biri oldu. Hatta Z1 kullanımı için ücretli eğitimler veriliyor. Firma son olarak geçtiğimiz ay Deepmax Z2 modelini duyurdu. Daha detaylı bilgi almak için “Lorenz Deepmax Z2 Dedektör Özellikleri ve Fiyatı” başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Garrett Dedektör

Garrett, metal dedektörü üreticileri arasındaki en köklü firmalardan biridir. 1964 yılında Amerikalı bir çift tarafından kurulmuştur. Kurucuları Charles Lewis Garrett ve eşi Eleanor Garrett‘tir. Amerika’da kurulmuştur. Firma define dedektörlerinin yanı sıra el tipi ve kapı tipi güvenlik dedektörleri de üretmektedir. Garrett, dünyadaki en gelişmiş ve düşük maliyetli metal dedektörleri tanımıyla 2004 yılında ACE serisi dedektörleri piyasaya sürmüştür. ACE serileri büyük satış rakamlarına ulaşmıştır.

XP Dedektör

XP Metal Detectors firması 1998 yılında Fransa‘da kurulmuştur. Firma Deus ve G-Maxx serisi dedektörleri ile büyük başarı elde etmiştir. XP Deus dedektör dünyanın ilk kablosuz arama başlığının kullanıldığı dedektördür.

Fisher Dedektör

Fisher Research Labs, en eski dedektör üretici firmadır. 1931 yılında Amerika’da kurulmuştur. Kurucusu mühendis ve mucit olan Dr. Gerhard R. Fisher‘dır. Fisher markası, metal dedektörü için ilk patent alan firmadır. Köklü firma 2006 yılında First Texas Holdings Corporation tarafından satın alındı.

White’s Dedektör

Firma 1950 yılında Amerika’da aile işletmesi olarak kurulmuştur. Daha sonra babasının kurduğu fabrikanın başına Kenneth R. White ve eşi Mary White geçmiştir. White’s markalı dedektörler bir dönem ülkemizde en çok satan dedektörlerden olmuştur. Ancak firma 18 Haziran 2020 yılında bir duyuru yayınladı ve üretimi durdurduğunu açıkladı. Bunun nedenini de sektördeki yoğun rekabet ve Çin’den gelen taklit ürünlerin önüne geçilemediği olarak açıkladılar. Ayrıca Covid-19 salgını nedeni ile malzeme temininde sorunlar olduğunu açıklayan 70 yıllık firma üretimi durdurma kararı aldı.

C.Scope Dedektör

C.Scope 1980 yılında kurulmuş, metal dedektörleri üreten ve tasarlayan bir şirkettir. İngiltere’de kurulan firma günümüzde üretim ve tasarım işlemlerini İngiltere merkezli olarak devam ettirmektedir.

Etiketler:

reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Murat dedi ki:

    Minelab dedektörlerin kralıdır lorenz hikaye bana göre

Yorum Yaz